Atom

Maluch do zadań specjalnych. Idealna propozycja gdy pierze się często nieduże załadunki. Pralka zasilana jest wodą ciepłą i zimną, dzięki czemu jest oszczędna i wydajna. Pompa spustowa umożliwia wyrzut wody tak jak w pralce domowej. Posiada wszystkie istotne cechy urządzeń profesjonalnych. Załadunek 5 kg.

Przemysłowe możliwości – skromne wymagania.

atom1
atom2
atom4
atom3
pralnie samoobsługowe sprzęt

pralnie samoobsługowe sprzęt

pralka na monety

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Budowa kompaktowa

Dzięki niewielkim gabarytom świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Z powodzeniem może stanąć na miejscu niedużej pralki AGD i korzystać z tych samych instalacji, oferuje jednak znacznie więcej.

Program Power Wash

Pralka Atom może pracować w pełnym zakresie temperatur. Program „Power Wash” jest opcją intensywnego prania w wysokiej temperaturze. Program dostępny jest również w pralkach bez własnego podgrzewu.

Napęd bezpośredni (InverterDirect Drive™)

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań przenoszenia napędu za pomocą pasa i koła pasowego, bęben profesjonalnych maszyn LG napędzany jest bezpośrednio przez silnik sterowany falownikiem. Gwarantuje to wyższą trwałość i niezawodność. Mniej części to mniej napraw. Dodatkowym bonusem jest niezwykle cicha praca.

Program automatycznego czyszczenia.

Maszyny profesjonalne pracują wiele godzin każdego dnia. Proszki, zabrudzenia pochodzące z pranych tkanin i wody odkładają się w maszynie. Zanieczyszczenia te obniżają jakość i wydajność jej pracy. Profesjonalne pralki LG są wyposażone w program samoczyszczący. Pozwala on utrzymać idealną czystość nawet w najmniej dostępnych miejscach pralki.

Doskonała amortyzacja
profesjonalnych pralek LG.

Amortyzatory działają bardzo płynnie. Pralka pracuje cicho nawet przy dużych prędkościach wirowania. Amortyzatory skutecznie tłumią wibracje. W związku z tym maszyny nie muszą być kotwione do podłoża.

Szkło hartowane

Szyba drzwi wsadowych wykonana jest ze szkła hartowanego. Takie szkło jest mniej podatne na pęknięcia, zarysowania i zmatowienie. Dzięki temu okno zachowuje pełną przejrzystość i daje możliwość obserwowania procesu prania.

Bęben ze stali nierdzewnej

Bęben wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Innowacyjna perforacja i starannie wyprofilowane „przewały” wzmacniają akcję mechaniczną podczas prania. Dzięki temu zabrudzenia usuwane są skuteczniej przy użyciu mniejszej ilości detergentów.

Redukcja piany

Profesjonalne pralki LG wykrywają nadmierną ilość piany w kąpieli piorącej i skutecznie ją redukują. Celem jest zwiększenie jakości i wydajności prania.

Zasilanie wodą ciepłą i zimną.

Ważnym parametrem odróżniającym urządzenia profesjonalne od AGD jest sposób zasilania w wodę. Pralki profesjonalne zawsze posiadają możliwość napełnienia bębna wodą ciepłą i zimną. Dzięki czujnikom zamontowanym w bębnie sterownik maszyny inteligentnie otwiera zawory wody ciepłej i zimnej, tak aby uzyskać kąpiel piorącą o zadanej temperaturze. Zwiększa to istotnie wydajność pralki, zmniejsza koszt podgrzewu i wydatki na serwis.

Łatwy dostęp serwisowy

Pomimo, iż profesjonalne urządzenia pralnicze LG słyną z niezawodności konstruktorzy pomyśleli o ułatwieniach dla techników serwisu. Maszyny zapewniają pełny dostęp serwisowy „od przodu”. Dzięki temu urządzenia mogą stać bliżej ściany, nie jest wymagana dodatkowa przestrzeń serwisowa. Ułatwiony dostęp do istotnych elementów maszyny skraca czas pracy serwisu technicznego.

Łatwa obsługa sterownika

Obsługa sterownika jest niesłychanie łatwa. Ogranicza się do wyboru programu prania i potwierdzenia klawiszem „start”. Jednocześnie z „poziomu programowania” sterownik daje możliwość ustawienia wielu parametrów prania. Programatory współpracują również z różnymi systemami pobierania opłat.

Specyfikacja

Pralka Atom

Parametry techniczne jednostka pralnico-wirówka Atom
z podgrzewem
Bęben
załadunek (1:10) kg 6
objętość bębna l 58
średnica bębna mm 484.6
głębokość bębna mm 372
Wymiary
Wysokość mm 850
Szerokość mm 600
Głębokość mm 550
głębokość z otwartymi drzwiami mm 990
Waga netto kg 61
Wymiar opakowania (WxHxD) mm 660x885x655
Waga z opakowaniem kg 65
Parametry techniczne
obroty prania obr/min 45
obroty wirowania obr/min 1200
Faktor G

Zasilanie V/Hz/A 220~240/50/5
moc grzałek W 2000
zużycie wody l/cykl 66
Głośność dB poniżej 62
czas trwania cyklu min 52
Silnik sterowny falownikiem
tak
Sterownie mikroprocesorowe
tak
pojemnik na środki chemiczne
3
automatyczne dozowanie chemii
nie
ilość wyjść na chemię
—-
spust
pompka
przyłącza wody ciepła / zimna
tak
średnica przyłączy wody cale 3/4
możliwość pobierania opłat za pranie
tak
Lista programów
Hot 90°C

Warm 75°C

Cold 60°C

Delicates 40°C

Add Super Wash Cold

Spin only
Wykończenie
Bęben
stal nierdzewna
Wierzch maszyny
Tworzywo sztyczne
Przeźroczyste okno wsadowe
tak
Kolor
Srebrny
Obudowa
Stal malowna proszkowo
Panel kontrolny
Tworzywo sztyczne
Okno wyświetlacza
LED
Zabezpiecznie
Zabezpieczenie płyty głównej A 8
Zabezpieczenie maszyny A 15
Minimalny odstęp
za maszyna mm 100
po bokach maszyn mm 20