Giant-C

Giant-C – małe olbrzymy, giganty pracy.
Pralki elektryczne oraz suszarki elektryczne i gazowe o załadunku 10 kg.
Doskonała propozycja dla pralni hotelowych, usługowych i samoobsługowych.
Maszyny nie wymagają przemysłowych instalacji elektrycznych i kanalizacyjnych.
Dostępne również jako pralki i suszarki na monety i żetony.

Przemysłowe możliwości – skromne wymagania.

LG Giant C single Dryer OPL_Eng_Front3
LG Giant C single Dryer OPL_Eng_Front2a
LG Giant C single Dryer OPL_Eng_Front4
LG Giant C single Dryer OPL_Eng_Front5
LG-Titan-Auto-Detergent-system_USP2
pralka na monety

pralka na monety

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Sterownik AdaptAble™

Sterowniki AdaptAble ™ – wszechstronny, łatwy i wygodny w użytkowaniu. Panel sterowania można umieścić w górnej lub dolnej części suszarki. Zamiana jest prosta i polega na zamianie miejscami paneli, neutralnego i sterowania.

Elastyczność przy ustawieniu.

Pralkę i suszarkę można ustawić obok siebie lub sztaplować. Zestawienie maszyn w słupek oszczędza powierzchnię w pralni. Maszyny możne łączyć lub rozdzielać w zależności od potrzeb.

Automatyczne dozowanie detergentów.

Pralki Tytan i Giant wyposażone są w panel umożliwiający automatyczne dozowanie płynnych detergentów. System generuje pięć sygnałów sterujących pompami podającymi środki piorące.

Wygodny i efektywny przesuw

Konstrukcja maszyn pozwala na szybki dostęp serwisowy do sztaplowanych urządzeń. Innowacyjny mechanizm przesuwu umożliwia serwisowanie maszyn bez konieczności zestawiania suszarki na podłogę. Przesuwając górną maszynę otrzymujemy dostęp do ważnych serwisowo obszarów zarówno pralki jak i suszarki.

Napęd bezpośredni (InverterDirect Drive™)

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań przenoszenia napędu za pomocą pasa i koła pasowego, bęben profesjonalnych maszyn LG napędzany jest bezpośrednio przez silnik sterowany falownikiem. Gwarantuje to wyższą trwałość i niezawodność. Mniej części to mniej napraw. Dodatkowym bonusem jest niezwykle cicha praca.

Malowanie proszkowe klasy Premium

Do lakierowania obudów profesjonalnych maszyn pralniczych LG stosuje się taką samą technologię jak przy lakierowaniu samochodów klasy Premium. Dzięki temu obudowa jest odporna na korozję. Ale nie tylko, mimo intensywnego użytkowania lakier przez wiele lat nie traci swoich właściwości ochronnych.

Hartowanie – wydłużenie żywotności

LG hartuje wały łączące bębny i silniki swoich profesjonalnych maszyn. Zwiększa to istotnie ich trwałość. Trwałość to nasza przepustka do profesjonalizmu.

Bęben pochylony
pod kątem 10 °

Bęben pralek komercyjnych firmy LG jest nachylony pod kątem 10 °. Umożliwia to pralce wyższy poziom wody niż konkurencja. Dzięki temu możemy zużywać mniej wody, nie rezygnując przy tym z najwyższej jakości prania.

Bęben pochylony
pod kątem 10 °

Bęben pralek komercyjnych firmy LG jest nachylony pod kątem 10 °. Umożliwia to pralce wyższy poziom wody niż konkurencja. Dzięki temu możemy zużywać mniej wody, nie rezygnując przy tym z najwyższej jakości prania.

Ręczne dozowanie „od góry”

Górne usytuowanie kuwet ręcznego dozowania ułatwia aplikowanie proszku i detergentów płynnych. Kuwety są wyprofilowane w taki sposób aby zapobiegać powstawanie osadów.

Doskonała amortyzacja
profesjonalnych pralek LG.

Amortyzatory działają bardzo płynnie. Pralka pracuje cicho nawet przy dużych prędkościach wirowania. Amortyzatory skutecznie tłumią wibracje. W związku z tym maszyny nie muszą być kotwione do podłoża.

Szkło hartowane

Szyba drzwi wsadowych wykonana jest ze szkła hartowanego. Takie szkło jest mniej podatne na pęknięcia, zarysowania i zmatowienie. Dzięki temu okno zachowuje pełną przejrzystość i daje możliwość obserwowania procesu prania.

Stalowy panel sterowania

Panel sterowania wykonany jest z wytrzymałej stali powlekanej – nie z tworzywa sztucznego. Zwiększona wytrzymałość mechaniczna ułatwia współpracę z żetonierą, zasobnikiem monet. Chroni także sterownik maszyny przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Bęben ze stali nierdzewnej

Bęben wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Innowacyjna perforacja i starannie wyprofilowane „przewały” wzmacniają akcję mechaniczną podczas prania. Dzięki temu zabrudzenia usuwane są skuteczniej przy użyciu mniejszej ilości detergentów.

Zasilanie wodą ciepłą i zimną.

Ważnym parametrem odróżniającym urządzenia profesjonalne od AGD jest sposób zasilania w wodę. Pralki profesjonalne zawsze posiadają możliwość napełnienia bębna wodą ciepłą i zimną. Dzięki czujnikom zamontowanym w bębnie sterownik maszyny inteligentnie otwiera zawory wody ciepłej i zimnej, tak aby uzyskać kąpiel piorącą o zadanej temperaturze. Zwiększa to istotnie wydajność pralki, zmniejsza koszt podgrzewu i wydatki na serwis.

Podgrzew gazowy

Suszarki LG dostępne są w wersjach z podgrzewem elektrycznym i gazowym. Suszarki gazowe są oszczędniejsze w eksploatacji. Dodatkowo są dobrym rozwiązaniem gdy w obiekcie istnieją ograniczenia mocy elektrycznej.

Oszczędność powierzchni.

Optymalna relacja wymiarów maszyn do ich pojemności oraz możliwość wygodnego sztaplowania maszyn umożliwia dobre wykorzystanie powierzchni pralni.

Niskie koszty eksploatacji

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie techniczne zastosowane w profesjonalnych urządzeniach LG powalają oszczędzać wodę i energię. Zasilanie jednofazowe, zrzut wody za pomocą pompy, powodują, że nie ma konieczności wykonywania „instalacji przemysłowych” w pomieszczeniu pralni. Dwa przyłącza wody, ciepłej i zimnej znacznie przyśpieszają pracę, zwiększają wydajność i zmniejszają koszty podgrzewu. Dobre materiały i perfekcyjne wykonanie zmniejszają koszty serwisu w całym okresie eksploatacji.

Redukcja piany

Profesjonalne pralki LG wykrywają nadmierną ilość piany w kąpieli piorącej i skutecznie ją redukują. Celem jest zwiększenie jakości i wydajności prania.

Dynamiczny proces
napełniania bębna.

Proces napełniania pralki wspomagany jest dynamicznie przez desze rozpylające wodę wewnątrz bębna. Skraca to czas napełniania, prane tkaniny są nawilżone szybciej. Dodatkowo woda podawana przez desze automatycznie czyści szybę okna wsadowego.

Łatwy dostęp serwisowy

Pomimo, iż profesjonalne urządzenia pralnicze LG słyną z niezawodności konstruktorzy pomyśleli o ułatwieniach dla techników serwisu. Maszyny zapewniają pełny dostęp serwisowy „od przodu”. Dzięki temu urządzenia mogą stać bliżej ściany, nie jest wymagana dodatkowa przestrzeń serwisowa. Ułatwiony dostęp do istotnych elementów maszyny skraca czas pracy serwisu technicznego.

Wielojęzyczny odczyt

Naszym celem jest sprawić, aby klienci byli zadowoleni i cieszyli się korzystaniem z maszyn. LG zapewnia łatwe do odczytania wskazówki w wielu językach.

Łatwa obsługa sterownika

Obsługa sterownika jest niesłychanie łatwa. Ogranicza się do wyboru programu prania i potwierdzenia klawiszem „start”. Jednocześnie z „poziomu programowania” sterownik daje możliwość ustawienia wielu parametrów prania. Programatory współpracują również z różnymi systemami pobierania opłat.

Program automatycznego czyszczenia.

Maszyny profesjonalne pracują wiele godzin każdego dnia. Proszki, zabrudzenia pochodzące z pranych tkanin i wody odkładają się w maszynie. Zanieczyszczenia te obniżają jakość i wydajność jej pracy. Profesjonalne pralki LG są wyposażone w program samoczyszczący. Pozwala on utrzymać idealną czystość nawet w najmniej dostępnych miejscach pralki.

Odwracalne drzwi suszarki

Kierunek odchylenia drzwi można łatwo zmienić zgodnie z preferencjami klienta, w lewo lub w prawo, bez dodatkowych części.

Lewe – Prawe
drzwi suszarki

Kierunek otwierania drzwi suszarki można dostosować do własnych preferencji i nie są do tego wymagane żadne dodatkowe części.

Specyfikacja

Pralka Giant-C

Parametry techniczne Jednostka Pralnico-wirówka Giant C Pralnico-wirówka Giant C
bez podgrzewu z podgrzewem
Bęben
załadunek (1:10) kg 10 10
objętość bębna l 102.7 102.7
średnica bębna mm 560 560
głębokość bębna mm 419.3 419.3
Wymiary
Wysokość mm 983 983
Szerokość mm 686 686
Głębokość mm 767 767
głębokość z otwartymi drzwiami mm 1291 1291
Waga netto kg 87 87
Wymiar opakowania (WxHxD) mm 755x1127x795 755x1127x795
Waga z opakowaniem kg 96 96
Sztaplowanie
wysokosć zestawu z suszarką mm 1966 1966
waga zestawu z suszarką kg 146 146
Parametry techniczne
obroty prania obr/min 50 50
obroty wirowania obr/min 1150 1150
Faktor G
413 413
Zasilanie V/Hz/A 220~240/50/5 220~240/50/ 15-17,5
moc grzałek W —- 3600
zużycie wody l/cykl 50.8 86
Głośność dB poniżej 62 poniżej 62
czas trwania cyklu min 36 60 (60 stopni)
Silnik sterowny falownikiem
tak tak
Sterownie mikroprocesorowe
tak tak
pojemnik na środki chemiczne
3 3
automatyczne dozowanie chemii
tak tak
ilość wyjść na chemię
4 4
spust
pompka pompka
przyłącza wody ciepła / zimna
tak tak
średnica przyłączy wody cale 3/4 3/4
możliwość pobierania opłat za pranie
tak tak
Lista programów
Hot 90°C Hot 90°C

Warm 75°C Warm 75°C

Cold 60°C Cold 60°C

Delicates 40°C Delicates 40°C

Add Super Wash Cold Add Super Wash Cold

Delicates *Rinse+Spin Delicates *Rinse+Spin
Wykończenie
Bęben
stal nierdzewna stal nierdzewna
Wierzch maszyny
Tworzywo sztuczne / stal malowana proszkowo Tworzywo sztuczne / stal malowana proszkowo
Przeźroczyste okno wsadowe
tak tak
Kolor
Biały / Stal nierdzewna Biała / Stal nierdzewna
Obudowa
Stal malowna proszkowo Stal malowna proszkowo
Panel kontrolny
Stal malowna proszkowo Stal malowna proszkowo
Okno wyświetlacza
Silk Screen Silk Screen
Window
Aluminiowe Aluminiowe
Zabezpiecznie
Zabezpieczenie płyty głównej A 8 (220~240V) 8 (220~240V)
Zabezpieczenie maszyny A 15 15
Minimalny odstęp
za maszyna mm 100 100
po bokach maszyn mm 25 25

Suszarka Giant-C

Parametry techniczne jednostka Suszarka Giant C Suszarka Giant C
podgrzew gazowy podgrzew elektryczny
Bęben
załadunek (1:20) kg 10 10
objętość bębna l 201 201
średnica bębna mm 663 663
głębokość bębna mm 570.6 570.6
Wymiary
Wysokość mm 983 983
Szerokość mm 686 686
Głębokość mm 764 764
głębokość z otwartymi drzwiami mm 1264 1264
Waga netto kg 59 59
Wymiar opakowania (WxHxD) mm 760x1170x795 760x1170x795
Waga z opakowaniem kg 65 65
Sztaplowanie
wysokosć zestawu z suszarką mm 1966 1966
waga zestawu z suszarką kg 118 118
Parametry techniczne
Zasilanie V/Hz/A 220~240/50/2,4 220~240/50/ 22,5
typ suszarki
wentylacyjna wentylacyjna
rodzaj podgrzewu
gazowy elektryczny
moc grzałek W —- 5400
moc podgrzewu gazowego W 5800 —-
czas trwania cyklu min 45 45
przepływ powietrza m3/h 272 272
średnica wyrzutu powietrza mm 100 100
Głośność dB poniżej 62 poniżej 62
Lista programów
High temp High temp

Med. Temp Med. Temp

Low Temp Low Temp

No Heat No Heat
możliwość pobierania opłat za pranie
tak tak
Sterownie mikroprocesorowe
tak tak
Wykończenie
Bęben
Alcosta Alcosta
Wierzch maszyny
Tworzywo sztuczne / stal malowana proszkowo Tworzywo sztuczne / stal malowana proszkowo
Przeźroczyste okno wsadowe
tak tak
Kolor
Biały / Stal nierdzewna Biała / Stal nierdzewna
Obudowa
Stal malowna proszkowo Stal malowna proszkowo
Panel kontrolny
Stal malowna proszkowo Stal malowna proszkowo
Okno wyświetlacza
Silk Screen Silk Screen
Window
Aluminiowe Aluminiowe
Zabezpiecznie
Zabezpieczenie płyty głównej A 8 (220~240V) 8 (220~240V)
Zabezpieczenie maszyny A 15 15
Minimalny odstęp
za maszyna mm 25 25
po bokach maszyn mm 0 0